Strona główna

Przedstawiamy Państwu ofertę zestawów do haftu krzyżykowego firmy RIOLIS. Zasługują one na uwagę ze względu na oryginalne połączenie haftu krzyżykowego z haftem wstążeczkowym często uzupełnionym koralikami, a także zastosowanie do haftu cienkich nici wełnianoakrylowych.
Firma RIOLIS podaje kilka powodów dla których w wielu swoich projektach zastosowała właśnie takie nici i gorąco namawia Państwa na ich wypróbowanie i wracanie do nich w następnych pracach.
1. Jak twierdzi historia pierwsze znane hafty były wykonane wełnianą nitką. Starożytne haftowane ornamenty miały chronić dom przed złymi duchami i kobiety dekorowały nimi również ubrania.
2. Wełnianoakrylowe nici są bardzo gładkie w dotyku. Łatwo się nimi haftuje nawet jeśli nie ma się doświadczenia w takim rodzaju robótek ręcznych. Uzyskuje się miękką i matową powierzchnię.
3. Haft wykonany wełnianoakrylowymi nićmi wygląda bardziej przestrzennie niż wykonany muliną.
4. Różne elementy dekoracyjne wykonane wełnianoakrylowymi nićmi sprawiają, że twój dom wygląda modnie i przytulnie.
5. Cała paleta ciemnych kolorów wełnianoakrylowych nici jest głęboka i nasycona, tak więc niektóre wzory jak zwierzęta, pejzaże wyglądają atrakcyjniej, żywo i są bardziej zbliżone do oryginału.
6. Wełnianoakrylowe nici lepiej niż mulina nadają się do haftu na tkaninach o gęstości 11 ct i mniejszej tak więc słabo widzące osoby lub dzieci mogą również cieszyć się haftowaniem.
7. Nowoczesne technologie umożliwiają poprawienia jakości czysto wełnianych nici poprzez dodatek akrylu. Wełnianoakrylowe nici są bardziej odporne na ścieranie, lepiej zachowują kolor i są mniej alergiczne.