NICI DO HAFTU
MADEIRA


21-017
MULINA MADEIRA  PROMOCJA

w spiralach po 10 m                            KARTA KOLORÓW
100% bawełna merceryzowana
2,19 zł / spiralę
2,59 zł / spiralę
Mulina Madeira jest 6 nitkową podzielną bawełnianą nitką przeznaczoną do wykonywania wszelkiego typu haftów ręcznych, wykonaną z wysokiej jakości egipskiej długowłóknistej bawełny zapewniającej miękkość, wysoki połysk i trwałość kolorów.
 W procesie barwienia firma nie używa barwników zawierających toksyczne substancje, a kolory zachowują trwałość w temperaturze prania 95°C. Opakowanie zawiera aż 10 m muliny zamiast tradycyjnych 8 m – to całe 2 m nici więcej niż zwykle za cenę jednego motka. Oryginalny sposób pakowania w oddzielne plastikowe opakowania z trwałym oznaczeniem numeru koloru zabezpiecza nitkę przed zabrudzeniem i splątaniem przez cały czas haftowania i przechowywania nici, a także pomaga uniknąć pomyłek w oznaczeniu kolorów.
Mulina ta może być również łączona z innymi rodzajami mulin jedwabnych lub metalizowanych firmy Madeira co daje niepowtarzalne efekty wykonanym haftom.
Wykonane hafty mogą być prane ręcznie lub mechanicznie w gorącej wodzie do 95°C w łagodnych środkach piorących, co zapewni trwałość kolorów.

Mulina Madeira jest dostępna w 369 kolorach pojedynczych i 10 multikolorach.

 

 


21-019
DECORA

w spiralach po 5 m                            KARTA KOLORÓW
100% jedwab wiskozowy
2,09 zł / spiralę
DECORA Madeira jest 4 nitkową podzielną jedwabną muliną przeznaczoną do wykonywania wszelkiego typu haftów, które uzyskują wyjątkowy blask. Zastosowanie razem z muliną bawełnianą podkreśla intensywność i blask wybranym kolorom. Mulina jedwabna ma takie samo zastosowanie jak mulina bawełniana. 
Zaleca się aby pozostawiane końcówki nitek przy rozpoczęciu 
i zakończeniu haftu były dłuższe niż muliny bawełnianej, aby nitka nie wysnuwała się podczas prania. Należy również używać do haftu krótszych odcinków niż muliny bawełnianej, aby utrzymać jednakowy połysk na całej długości nitki. 
Oryginalny sposób pakowania w oddzielne plastikowe opakowania z trwałym oznaczeniem numeru koloru zabezpiecza nitkę przed zabrudzeniem i splątaniem przez cały czas haftowania 
i przechowywania nici, a także pomaga uniknąć pomyłek w oznaczeniu kolorów.
Wykonane hafty mogą być prane ręcznie w gorącej wodzie do 95°C w łagodnych środkach piorących, co zapewni trwałość kolorów.

DECORA jest dostępna w 80 kolorach pojedynczych i 10 multikolorach.

 

 


21-018
SILK

w spiralach po 5 m                            KARTA KOLORÓW
100% jedwab naturalny
4,19 zł / spiralę
SILK Madeira jest 4 nitkową podzielną jedwabną muliną przeznaczoną do wykonywania wszelkiego typu haftów przeznaczonych na szczególne okazje. Naturalny jedwab jest królem wszystkich naturalnych nici do haftu nadając wykonanym pracom szczególną miękkość i połysk. Mulina jedwabna ma takie samo zastosowanie jak mulina bawełniana. 
Oryginalny sposób pakowania w oddzielne plastikowe opakowania z trwałym oznaczeniem numeru koloru zabezpiecza nitkę przed zabrudzeniem i splątaniem przez cały czas haftowania 
i przechowywania nici, a także pomaga uniknąć pomyłek w oznaczeniu kolorów. 
Wykonane hafty mogą być prane ręcznie w gorącej wodzie 45° - 60°C w łagodnych środkach piorących, co zapewni trwałość kolorów. 

SILK jest dostępny w 107 kolorach.

 

 


21-9834
METALLIC MOULINE nr 4

w spiralach po 20 m                            KARTA KOLORÓW
60% wiskoza
40% metalizowany poliester
9,95 zł / spiralę
METALLIC nr 4 Madeira jest 4 nitkową podzielną metalizowaną muliną przeznaczoną do wykonywania wszelkiego typu haftów przeznaczonych na szczególne okazje, oraz na druty i szydełko. Można ją używać tak samo jak mulinę bawełnianą lub łączyć 
z muliną bawełnianą uzyskując oryginalne efekty. Jest nitką bardzo miękką i giętką.
Oryginalny sposób pakowania w oddzielne plastikowe opakowania z trwałym oznaczeniem numeru koloru zabezpiecza nitkę przed zabrudzeniem i splątaniem przez cały czas haftowania i
przechowywania nici, a także pomaga uniknąć pomyłek w oznaczeniu kolorów.
Wykonane hafty mogą być prane ręcznie w gorącej wodzie do 60°C w łagodnych środkach piorących.

METALLIC nr 4 jest dostępny w 24 kolorach.

 

 


21-9808
METALLIC nr 8

w nawojach po 20 m                          KARTA KOLORÓW
30% poliamid
70% metalizowany poliester
12,90 zł / nawój
METALLIC nr 8 Madeira jest nitką metalizowaną w postaci wąskiej 1,5 mm tasiemki, która daje niepowtarzalne efekty przy zdobieniu odzieży, wykonywaniu ornamentów i sezonowych dekoracji. Baśniowe efekty daje haftowanie nią na tkaninach aida i hardanger lub organza i wspaniale maskuje ściegi, szwy i obręby.
Można nią haftować na kanwach gobelinowych oraz szydełkować.
Wykonane hafty mogą być prane ręcznie w gorącej wodzie do 60°C w łagodnych środkach piorących.

METALLIC nr 8 jest dostępny w 4 kolorach:
8010 – srebrny
8011 – srebrno złoty
8013 – złoty
 

 

 


21-9810
METALLIC PERLE nr 10

w spiralach po 20 m                          KARTA KOLORÓW
40% poliamid
60% metalizowany poliester
7,49 zł / spiralę
METALLIC nr 10 Madeira jest podzielną metalizowaną nitką przeznaczoną do wykonywania wszelkiego typu haftów oraz do rozdzielania i łączenia z innymi nićmi do haftu. Można ją używać tak samo jak mulinę bawełnianą lub łączyć z muliną bawełnianą uzyskując oryginalne efekty. Ma najszersze zastosowanie ze wszystkich nici metalizowanych. Może być używana do wszystkich typów haftów, robótek na drutach i szydełku, koronek, pikowania 
i wielu innych robótek ręcznych.
Oryginalny sposób pakowania w oddzielne plastikowe opakowania z trwałym oznaczeniem numeru koloru zabezpiecza nitkę przed zabrudzeniem i splątaniem przez cały czas haftowania i przechowywania nici, a także pomaga uniknąć pomyłek w oznaczeniu kolorów.
Wykonane hafty mogą być prane ręcznie w gorącej wodzie do 60°C w łagodnych środkach piorących. Wyroby po praniu pozostają miękkie i błyszczące.

METALLIC nr 10 jest dostępny w 24 kolorach.

 

 


21-9809
METALLIC nr 12

w nawojach po 40 m                          KARTA KOLORÓW
70% wiskoza
29% metalizowany poliester
1% czyste srebro
10,90 zł / nawój
METALLIC nr 12 Madeira jest podzielną nitką metalizowaną, która ze względu na dodatek srebra jest jedną z najcenniejszych nitek metalizowanych produkowanych przez firmę Madeira. Ta cenna, podzielna i mocna nitka idealnie nadaje się do tradycyjnego haftu złotego przy zastosowaniu wielu rodzajów ściegów. Można ją używać w całości lub po podzieleniu oddzielnie każdą z 3 nitek. Jest wystarczająco mocna do haftu, koronek klockowych, szydełkowych, frywolitkowych oraz wykonywanych na drutach. Można ją również używać do dekoracyjnego pikowania ręcznego lub maszynowego.
Ma również zastosowanie do wykonywania szydełkowej lub frywolitkowej biżuterii.
Wykonane wyroby mogą być prane ręcznie w gorącej wodzie 
do 60°C w łagodnych środkach piorących.

METALLIC nr 12 jest dostępny w 8 kolorach:
SILVER 31
SILVER 30
GOLD 32
GOLD 33
GOLD 37
GOLD 34
GOLD 38
COOPER

 

 


21-9818
METALLIC nr 15

w nawojach po 100 m                          KARTA KOLORÓW
60% poliester
40% metalizowany poliester
12,90 zł / nawój
METALLIC nr 15 Madeira jest bardzo mocną nie skręcającą się metalizowaną nitką przeznaczoną do tradycyjnego haftu złotego, koronek klockowych, szydełkowych, frywolitkowych a także do dekoracyjnego pikowania ręcznego lub maszynowego.
Ma również zastosowanie do wykonywania szydełkowej lub frywolitkowej biżuterii.
Wykonane wyroby mogą być prane ręcznie w gorącej wodzie do 60°C w łagodnych środkach piorących.

METALLIC 15 jest dostępny w 3 kolorach

1522 - gold 22
1527 - gold 27
1528 - copper

 

 


21-9812
METALLIC nr 20

w nawojach po 50 m                          KARTA KOLORÓW
45% poliamid
55% metalizowany poliester
10,90 zł / nawój
METALLIC nr 20 Madeira jest bardzo miękką pojedynczo plecioną niepodzielną metalizowaną nitką, idealną do haftu krzyżykowego, haftu hardanger i innych technik. Można nią haftować samodzielnie lub łączyć z 1 lub kilkoma nitkami innego rodzaju np. muliny, silka itp. uzyskując niepowtarzalne efekty. Można ją używać do haftu na wszystkich rodzajach tkanin, kanwach gobelinowych, robótek na drutach, szydełku i innych robótek. 
Wykonane wyroby mogą być prane ręcznie w gorącej wodzie do 60°C w łagodnych środkach piorących.

METALLIC nr 20 jest dostępny w 3 kolorach:
2042 – srebrny
2024 – złoty 
2070 – multikolor

 

 


21-9811
METALLIC nr 25

w nawojach po 40 m                          KARTA KOLORÓW
100% metalizowany poliester
10,90 zł / nawój
METALLIC nr 25 Madeira jest pierwszą na świecie pojedynczo plecioną niepodzielną metalizowaną nitką, która jest w 100% odporna na chlorowanie, wybielanie i pranie w silnych detergentach, w wysokich temperaturach. Nie utlenia się i nie płowieje, można jej więc używać do haftowania białych obrusów 
i odzieży dziecięcej stosując wszystkie techniki haftu. Można nią haftować samodzielnie lub łączyć z 2-3 nitkami muliny uzyskując niepowtarzalne efekty. Można ją używać do haftu na wszystkich rodzajach tkanin, kanwach gobelinowych, robótek na drutach, szydełku i koronek klockowych.
Wykonane wyroby mogą być prane w gorącej wodzie do 95°C 
i wybielane lub chlorowane.

METALLIC nr 25 jest dostępny w 3 kolorach:
2531 – srebrny
2537 – ciemnozłoty
2540 - perłowy

 

 


21-9724
CARAT szer. 2 mm

w nawojach po 5 m                            KARTA KOLORÓW
100% metalizowany poliester
7,95 zł / nawój
CARAT szer. 2 mm Madeira jest metalizowaną dzianą tasiemką szer. 2 mm, która daje niepowtarzalne efekty przy zdobieniu odzieży, toreb, pasków, opasek na włosy, biżuterii, kul i jajek styropianowych, naklejaniu itp.
Można nimi tkać, haftować na wszystkich tkaninach, kanwach gobelinowych, wykonywać koronki klockowe, szydełkowe, naszywać ręcznie lub maszynowo przy użyciu transparentnej nitki MONOFIL.
Wykonane hafty mogą być prane ręcznie w gorącej wodzie do 60°C w łagodnych środkach piorących.

CARAT szer. 2 mm jest dostępny w 15 kolorach.

 

 


21-9724
CARAT szer. 4 mm

w nawojach po 5 m                            KARTA KOLORÓW
100% metalizowany poliester
7,95 zł / nawój
CARAT szer. 4 mm Madeira jest metalizowaną dzianą tasiemką szer. 4 mm, która daje niepowtarzalne efekty przy zdobieniu odzieży, toreb, pasków, opasek na włosy, biżuterii, kul i jajek styropianowych, naklejaniu itp.
Można nimi tkać, haftować na wszystkich tkaninach, kanwach gobelinowych, wykonywać koronki klockowe, szydełkowe, naszywać ręcznie lub maszynowo przy użyciu transparentnej nitki MONOFIL.
Wykonane hafty mogą być prane ręcznie w gorącej wodzie do 60°C w łagodnych środkach piorących.

CARAT szer. 4 mm jest dostępny w 14 kolorach.

 

 


21-9804
GLAMOUR nr 8

w nawojach po 100 m                          KARTA KOLORÓW
65% wiskoza
35% metalizowany poliester
11,90 zł / nawój
Glamour nr 8 może być używany do wszystkich typów ściegów dekoracyjnych tak maszynowych jak i ręcznych, ozdobnych ściegów overlockowych, dzianin szydełkowych i wykonywanych na drutach, czółenkach do frywolitki lub klockach. Jest nicią wystarczająco wytrzymałą i elastyczną, a równocześnie miękką i miłą w dotyku. Jest tak zaprojektowana aby płynnie przechodzić przez chwytacze overlockowe. Może być używana samodzielnie lub łączona z innymi nićmi dekoracyjnymi wiskozowymi lub bawełnianymi. Daje to duże możliwości tworzenia oryginalnych i fascynujących barwnych dekoracji.

Wykonane wyroby mogą być prane w gorącej wodzie do 60°C 
i łagodnych środkach piorących i prasowane letnim żelazkiem.

GLAMOUR nr 8 jest dostępny w 25 kolorach

 

 


21-9806
GLAMOUR nr 12

w nawojach po 200 m                          KARTA KOLORÓW
90% metalizowany poliester
10% poliamid
13,90 zł / nawój
Glamour nr 12 jest najmocniejszą i najbardziej udoskonaloną nitką metalizowaną obecnie sprzedawaną. Przeznaczony do haftu trójwymiarowego dodaje fakturę i blask przy zachowaniu gładkiej struktury. Będąc nitką wyjątkowo mocną i gładką dodaje niepowtarzalnego stylu i blasku każdemu projektowi. Jest idealna do haftu ręcznego i maszynowego na wszystkich tkaninach 
i wszystkich typach maszyn do szycia i haftu. Może być używana do wszystkich typów ściegów dekoracyjnych tak maszynowych jak 
i ręcznych, ozdobnych ściegów overlockowych, szydełkowych, klockowych i frywolitkowych. Może być używana samodzielnie lub łączona z innymi nićmi dekoracyjnymi bawełnianymi lub wiskozowymi np. muliną. Dla uzyskania najlepszego efektu haftu maszynowego zaleca się używanie specjalnych tytanowych igieł maszynowych do haftu Glamourem o grubości 100/16.

Wykonane wyroby mogą być prane w gorącej wodzie do 60°C 
i łagodnych środkach piorących i prasowane letnim żelazkiem.

GLAMOUR nr 12 jest dostępny w 40 kolorach

 

 


21-9844
HEAVY METAL nr 30

w nawojach po 200 m                          KARTA KOLORÓW
50% poliester
50% metalizowany poliester
12,90 zł / nawój
HEAVY METAL nr 30 Madeira jest cienką, mocną i wytrzymałą nitką metalizowaną, która jest przeznaczona do haftu ręcznego 
i maszynowego na wszystkich tkaninach odzieżowych, jeansie, skórze, kanwach itp.
Można nim wykonywać również haft matematyczny na kartonie.
Wykonane hafty mogą być prane w gorącej wodzie do 95°C 
i chlorowane.

HEAVY METAL nr 30 jest dostępny w 5 kolorach:
6030 – srebrny jasny
6031 – srebrny
6033- złoty
6037 – złoty ciemny
6034 – stare złoto

 

 


 

21-9843
SPECTRA

w nawojach po 100 m                          KARTA KOLORÓW
100% poliester metalizowany
10,90 zł / nawój
SPECTRA Madeira jest cienką holograficzną folią przeznaczoną do różnego typu haftów ręcznych i maszynowych oraz na wszystkich typach maszyn do szycia i haftu.
Wykonane hafty mogą być prane w wodzie do 60°C w łagodnych środkach piorących i prasowane letnim żelazkiem.

SPECTRA jest dostępna w 6 kolorach:
542 – srebrny
525 – złoty
557 – zielony
533 – niebieski
513 – różowy
515 - czerwony

 

 


21-9312
LANA nr 12

w nawojach po 200 m                          KARTA KOLORÓW
50% wełna
50% akryl
12,90 zł / nawój
LANA nr 12 Madeira jest mocną wełnianą nicią idealną do haftowania wzorów miękkich i puszystych jak futra zwierząt. Efekt taki można uzyskać wyczesując je po wyhaftowaniu specjalną szczoteczką. Lana jest wystarczająco mocna do szycia,
pikowania i haftowania na szybkich maszynach i średnich oraz grubych tkaninach takich jak wełna, len i cienki denim.
Lana może być używana do pikowania, koronek czółenkowych, haftu maszynowego, ręcznego, przestrzennego, płaskiego 
i krzyżykowego.
Nici te można prać w wodzie do 45°C w łagodnych środkach piorących i prasować letnim żelazkiem.

LANA nr 12 jest dostępna 80 kolorach pojedynczych 
i 10 multikolorach.

 

 

 

ZESTAWY
VALUE PACK


Value Pack są to kolekcje różnego rodzaju metalizowanych nici zdobniczych produkowanych przez firmę MADEIRA w małych opakowaniach i przeznaczone do wykonywania małych haftów lub wypróbowania nici przed zakupem ich w większych opakowaniach.
W Value Packach dostępne są następujące rodzaje nici:

21-9706

Metallic nr.4
Opakowanie zawiera 12 tekturek po 3 m podstawowych 
kolorów nici metalizowanych nr.4.
24,90 zł / op.

21-9704

Metallic nr. 10
Opakowanie zawiera 12 tekturek po 5 m 12 podstawowych kolorów nici matalizowanych nr.10.
24,90 zł / op.

 


21-9703

Carat 
Opakowanie zawiera 6 tekturek po 5 m sześciu podstawowych kolorów metalizowanej tasiemki Carat szer.2 mm.
24,90 zł / op.

21-9702

Holographic ( Spectra)
Opakowanie zawiera 6 tekturek po 30 m wszystkich kolorów 
nici holograficznych Spectra
24,90 zł / op.

 

Zamknij